Перші кроки в Продажній Силі, повторне знайомство і створення об’єктів

Вітаю всіх, хто бажає освоїти платформу ПродажнаСила!
В попередньому дописі ми говорили про те, як зареєструвати собі розробницький обліковий запис на цій платформі.
Надіюся, усі бажаючі справилися з цим завданням успішно, якщо ні – можете прокоментувати під відповідним дописом і поставити свої запитання чи написати зауваження.
Якщо Ви ще не зареєстрували собі безкоштовного розробницького запису, і не знаєте, як це зробити, то прочитайте мій попередній пост про це.
Бо інакше Вам не вдасться повторити те, про що я буду розповідати у цьому дописі.
Отож, годі лірично відступати, перейдімо до теми.
В цьому тренувальнику-майстеркласі я ознайомлю Вас з процесом створення найпростішого набору компонент платформи, які дозволять користуватися можливостями цієї платформи, наприклад, для інвентаризації книжкового магазину.
Найперше, перейдіть на сайт платформи http://www.salesforce.com/

salesforceКлацніть на кнопку Логін – Залогуватися у правому верхньому куті сайту, на малюнку, який подано вище, ця кнопка обведена мною червоним кольором, і до неї веде стрілочка.
Ви будете переадресовані на сторінку логування. https://login.salesforce.com/
loginpage
Введіть логін та пароль свого розробницького облікового запису. Якщо не знаєте, що це, прочитайте мій попередній пост про те, як зареєструвати безкоштовний розробницький обліковий запис.
І клацніть кнопку – Залогуватися (Лог ін ту сейлзфорс).
Якщо раптом Ви бачите таку картинку
wrongcredentials
то це означає, що Ви зробили помилку у паролі чи логіні, наберіть ще раз уважно, а якщо не допоможе, і Ви забули свій пароль, скористайтеся формою відновлення паролю, клацнувши на слова “Forgot your password?”.

Якщо Ви вперше логуєтеся після того, як Ви активували свій обліковий запис за посиланням, яке Ви отримали на електронну пошту, тоді Ви маєте побачити наступну знимку екрану.
addphone

Ось переклад того, що там написано.
Зареєструйте свій номер для мобільної верифікації.

Реєстрація номеру телефону полегшить відновлення Вашого облікового запису чи використання нових пристроїв. Якщо нас будь-коли треба буде перевірити ідентичність, ми зможемо відіслати Вам смс на Ваш перевірений номер.

надіслати мені смс
Нагадати мені пізніше. Просто залогуйте мене.
Ні, дякую. Я не бажаю використовувати мобільну верифікацію.

За допомогою мобільної перевірки легше відновити пароль, але Ви повинні самостійно прийняти рішення, чи Ви бажаєте тим користуватися чи ні.
Можете просто ввести свій номер і потім ввести код перевірки з смски, яку Ви отримаєте. Або взагалі відмовитися від мобільної верифікації. Або що разу відкладати, клацаючи на посилання “Нагадати мені пізніше. Просто залогуйте мене.”
Після того, як Ви оберете якийсь варіант, і перейдете далі, Ви залогуєтеся у Вашу систему.
Розглянемо основні елементи.
Зліва згори видно малюнок з версією платформи. В мене написано жовтими цифрами 14 і намальований білий ведмідь. Це позначення тої версії платформи, яка доступна з мого облікового запису, вона означає Зима 2014.
Справа від малюнку з версією розміщене поле швидкого пошуку з кнопкою Шукати.
Під тим верхня панель з вкладками.
Зліва адміністративна панель, з якої виконуються усі дії, пов’язані з адміністрацією.
Жовте вспливаюче вікно-наклейка – це такий собі інтерактивний гід-порадник для знайомства з системою, якщо Ви знаєте англійську. Якщо не знаєте, то він Вам мало чим допоможе, просто закрийте його, щоб він не заважав, клацнувши “No Thanks”, що означає “Ні, дякую”.
Якщо пройти цей гід, то він спочатку покаже на кнопку “Setup” (“Адміністративна панель”), і скаже, що ця кнопка тепер є топ-левел, тобто, знаходиться з самого верху і є самостійною кнопкою, а не просто підменю меню Вашого облікового запису, яке знаходиться зліва від цієї кнопки. В деяких версіях Продажної сили, ця кнопка є одним з підменю меню облікового запису.
Гід скаже, що треба клацати на ту кнопку, щоб перейти просто до адміністративної панелі.
Потім він покаже на меню Ваших Налаштувань – меню Вашого облікового запису, і скаже, що для того, щоб змінити Ваші особисті налаштування на кшталт адреси електронної пошти чи часовий пояс, клацніть на своє ім’я і потім виберіть пункт меню “My Settings”, що означає “Мої налаштування”.
Далі він покаже верхню частину лівої адміністративної панелі, і скаже, що Ви можете знайти посилання на сторінки для адміністрації на горі дерева адміністраційної панелі, під словом “Administer”, що означає “Управління”.
Далі він покаже середню частину лівої адміністративної панелі, і скаже, що там, під словом “Build”, яке дослівно означає “Будівництво”, однак програмісти не перекладають це слово, і користуються словом білд – калькою з англійської для позначення поняття, яке охоплює це слово в англійській мові, знаходяться сторінки для налаштування чи розширення Вашої організації.
І, на останок, це гід-провідник покаже нижню частину лівої адміністративної панелі, і скаже, що там знаходяться сторінки для моніторингу Вашої організації (в тому числі сторінка системного огляду – “System Overview page”) знаходяться в розділі “Monitor”, що означає “Моніторинг”.

Отож, припустимо, Ви маєте якесь відношення до книжкового магазину, і Ви бажаєте налаштувати чи розширити Вашу організацію на платформі ПродажнаСила, щоб вона допомогла виконати інвентаризацію книжкового магазину. Що для цього потрібно?
Мабуть, було б добре створити один супербупероб’єкт, одну візуальносильну сторінку, один зовнішній сайт-портал, на сторінці дві кнопки, одну форму, один блок існуючих записів.
Дві кнопки мали б виконувати функції додавання записів про книжки і вилучення записів про книжки.

Почнемо зі створення супер-бупер об’єкта. Будь-яка сучасна система містить у своїй основі базу даних. Платформа Продажна Сила не є виключенням з цього правила, і тому там теж є база даних.
Однак, на відміну від популярних додатків для роботи з базами даних на кшлалт ЕсК’юЕль, Оракул(Оракл), де можна робити з базою даних практично все, у платформі ПродажнаСила можна виконувати лише обмежений набір функцій.
Для тих, хто знайомий з поняттями реляційних баз даних, розгляну основні аналогії понять реляційної бази даних і ЕсОК’юЕлю – мови запитів до об’єктів Продажної сили.
Таблиця – це об’єкт ПродажноїСили. Рядок в таблиці – це екземпляр об’єкту ПродажноїСили. Тобто, платформа містить вбудовану надбудову над таблицями баз даних, і називає таблиці не інакше, як об’єктами.
Колонка в таблиці бази даних – це деяке поле об’єкта ПродажноїСили.
Відповідно, є вбудовані (готові) таблиці в базі даних, і є створені (нестандартні) таблиці в базі даних, які визначаються і створюються адміністратором.
Готові вбудовані таблиці називаються стандартними об’єктами,  а створені користувачами – користувальницькими об’єктами (англійською: Custom Objects).
У всіх об’єктів є деякий набір стандартних полів, який може залежати від налаштувань, наприклад, якщо налаштоване використання різних валют, кожен об’єкт буде мати ще стандартне поле код валюти у форматі ISO.
Найменший набір стандартних полів – це Ідентифікатор, назва, дата створення, Ідентифікатор Власника, Створювач.
Розглянемо перше поле Ідентифікатор, або Айді – англійською: ID, він відповідає поняттю “первинний ключ” (англійською: primary key) у звичайних базах даних.
Він завжди має бути унікальний для будь-якої таблички (читай: об’єкта Продажної Сили), по ньому можна ідентифікувати будь-який об’єкт.
Назва – це текстове поле, яке може містити до 80 символів. Дата створення – це автоматичне поле у форматі дати, тільки для читання, яке заповнюється в момент створення.
Ідентифікатор власника, або авнерАйді (англійською: OwnerID) – ідентифікатор екземпляра користувача чи групи з таблички користувачів або груп користувачів, кому належить цей об’єкт – переважно він співпадає зі створювачем.
Створювач (англійською: Created by) – ким було створено цей екземпляр.
Отож, для реалізації поставленого завдання, нам необхідно створити один с-об’єкт, об’єкт Продажної Сили, який можна собі розуміти як табличку в базі даних, куди ми будемо записувати інформацію про книжки, які ми інвентаризуємо.
У середньому розділі лівої адміністративної панелі Білд (пишеться англійською Буілд – Build) виберіть меню Створити (Create), а в ньому на посилання Об’єкти (англійською – Objects).
CreateObjects
Коли Ви будете переадресовані на сторінку користувацьких об’єктів, клацніть на ній кнопку Створити Новий Користувацький Об’єкт (англійською: New Custom Object).
bookObject
Введіть Позначку-лейбу (англійською: Label) Книжка, позначку в множині – Книжки, назву об’єкту краще писати англійськими буквами, тому – Book.
Нижче введіть позначку для стандартного поля об’єкту Назва – напишіть там Назва книжки. Тип даних не змінюйте, і клацніть кнопку зберегти – Save англійською.
Якщо Ви все зробили за інструкцією, то у Вас повинен успішно створити об’єкт Книжка, і Ви повинні побачити щось таке
bookready
В принципі, для початку можна обмежитися стандартними полями, однак зазвичай про книжку зазначають також додаткові відомості, наприклад, повна назва з деталями, рік видання, автор, видавництво, кількість сторінок, код ISBN, посилання на сайт, де можна прочитати інформацію про цю книжку, прочитати її чи купити її.
В наступному тренувальнику я розповім про процес створення полів для об’єкта (колонок в табличці бази даних), куди можна було б записати ці всі дані.

В цьому ж майстеркласі Ви здобули такі знання:
– навчилися входити в систему ПродажнаСила;
– познайомилися з адміністративною панеллю;
– навчилися створювати користувацькі об’єкти.

This entry was posted in Posts in Ukrainian, salesforce. Bookmark the permalink.

2 Responses to Перші кроки в Продажній Силі, повторне знайомство і створення об’єктів

  1. Pingback: Створення полів об’єкта на платформі Продажна Сила | patlatus

  2. Pingback: Налаштування організації та користувача: вибір мовичасового поясувалюти і формату дати і часу, редагування макету | patlatus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s