Знайомство з ПродажноюСилою для зовсім невтаємничених

Знайомство з ПродажноюСилою для зовсім невтаємничених.

Вітаю вас, о, сміливці, які насмілилися розібратися з такою химерно-хмарною платформою, як ПродажнаСила (“SalesForce” англійською – можна перекласти як СилаПродажів або як ПродажнаСила або не перекладати взагалі і продовжувати просто транслітерувати нашими буквами як “Сейлзфорс”)!
Всі операції в цій хмарнохимерній платформі відбуваються в хмарі, тобто, десь далеко-далеко, і для того кожному з вас знадобиться постійний зв’язок із всесвітньою павутиною, який у вас вже і так є, якщо ви вже читаєте цю статтю на цьому блозі.
Кілька слів про цю платформу. Як кожна компанія, ПродажнаСила намагається якомога збільшити свій прибуток, і якомога зменшити затрати. Для цього вони вигадали схему хмарної багатоорендарної платформи, яка їм стабільно приносить великий прибуток.
Отже, що це за схема, і чим відрізняється від звичайної схеми побудови сайту чи веб-додатку?
Зазвичай фірми купують собі обладнання: комп’ютери, сервери, на них запускають необхідне програмне забезпечення, і надають доступ ззовні до їхніх сайтів, які крутяться на власному обладнанні.
Замість цього можна скористатися так званим гостюванням, або використанням чужих комп’ютерів, чужих ресурсів, на якому крутяться наші сайти і наше програмне забезпечення. За такої умови кожен орендар отримує доступ до постійної кількості ресурсів.
Тобто, компанія, яка надає гостювання, має якісь комп’ютери-сервери, і надає кожному орендарю один комп’ютер або один сервер, чи одну папку на комп’ютері, де, відповідно, знаходиться сайт орендаря.
Якщо трапляється якась поломка, чи якась несправність, то компанія-хазяїн не може дуже швидко на це відреагувати, оскільки потрібно відремонтувати існуючий комп’ютер або переналаштувати зв’язок на інший комп’ютер.
Натомість в хмарній ідеології існує дуже багато комп’ютерів, на яких зберігаються копії даних орендарів, відповідно, поломка чи несправність одного існуючого комп’ютера ніяк не повпливає на доступність сайту орендаря із всесвітньої мережі.
Відповідно, сайти орендарів живуть неначе всюди, і водночас ніде, і жодному з орендарів не видається якесь особливе місце призначення, де зберігаються його файли чи його сайт чи його програмне забезпечення.
Тобто, одні і ті ж ресурси розподіляються в режимі реального часу за потребою кожного з орендарів. Це як в комунізмі – від кожного за можливостями, кожному за потребами.
Відповідно, аби не набігли натовпи голодних українців чи інших хакерів на їхні дорогоцінні ресурси, і не використали всі ресурси так, що більше нікому з орендарів нічого не залишиться, компанія ПродажнаСила встановила великі обмеження на функціональність, на ресурси, на можливості роботи.
Більшість з цих обмежень називаються комендантськими обмеженнями, або обмеженнями володаря (англійською: Governor Limits), також є спеціальні обмеження організації (англійською: Organisation Limits).
Комендантські обмеження однакові для всіх версій і для всіх ліцензій, і вони навряд чи будуть збільшені чи розширені, натомість обмеження організації можуть бути різні в різних ліцензіях.
Найбільше урізані в можливостях, і, особливо, в обмеженнях організації, безкоштовні розробницькі облікові записи.
Як взагалі відбуватиметься знайомство з системою ПродажнаСила – Вам прийдеться зареєструвати собі безкоштовний розробницький обліковий запис, і для вас платформа ПродажнаСила автоматично створить Вашу організацію.
У новоствореній організації будуть такі ліцензії
Один Портал Замовника ПродажноїСили
Дві ліцензії ПродажноїСили УЗЗ, Управління зв’язками між замовниками, англійською – ЦРМ CRM (Customer Relationship Management)
Дві мобільні ліцензії ПродажноїСили
Три ліцензії Платформи ПродажноїСили
П’ять Партнерських ліцензій ПродажноїСили
і такі обмеження організації
П’ять мегабайтів бази даних
Двадцять мегабайтів файлового простору ( для прикріплених файлів )
П’ять тисяч запитів до ППІ (прикладного програмного інтерфейсу, англійською – API) за двадцять чотири години
Необмежена кількість додатків
Пропускна здатність в п’ятсот мегабайт і десятихвилинні обмеження часу на запити до сервісів на протязі 24 годин для додатків, що оформлені як зовнішні сайти в домені Force.com

Цю саму інформацію можна прочитати англійською мовою перейшовши за цим посиланням: http://wiki.developerforce.com/page/Developer_Edition .

Реєстрація

Отже, приступімо вже безпосередньо до знайомства.
Перший крок – реєстрація розробницького безкоштовного облікового запису.
Для цього слід перейти за посиланням http://www.developerforce.com/events/regular/registration.php?d=70130000000EjH і, заповнивши форму, клацнути на кнопку “Зареструйте мене”
Image
Тут я подаю знимку екрану з моїми коментарями жовтим кольором, де я перекладаю імена полів, які просять ввести на формі, а також назву кнопки, і всі інші елементи цієї форми.
Важливе поле – електронна пошта (англійською: Email), тут треба ввести свою існуючу електронну пошту, яка працює, бо на вказану адресу платформа ПродажнаСила відправить електронного листа для продовження реєстрації.
Якщо тут ввести помилкову електронну пошту, то Ви не отримаєте листа від ПродажноїСили і не зможете навчитися працювати з цією платформою, тому вводьте тут коректну адресу Вашої електронної пошти.
Також ще одне важливе поле – ім’я користувача (англійською: Username), тут можна ввести некоректну адресу або неіснуючу адресу електронної пошти.
Якщо Ви збираєтеся зареєструвати на платформі ПродажнаСила лише одне середовище, одну компанію, тоді можете тут просто повторно ввести Вашу електронну пошту.
Якщо Ви вже зареєструвати на цій платформі одне середовище, і хочете створити ще одне нове середовище, тоді можете тут ввести щось інше, аби ПродажнаСила могла зрозуміти, до якого саме середовища Ви будете намагатися доступитися.

Успіх.

У випадку успіху оглядач повинен Вас переадресувати на сторінку https://events.developerforce.com/en/deorgs/success і Ви повинні побачити наступну картинку
Image
Ось переклад того, що написано на цій сторінці.

Дякуємо Вам за реєстрацію в Розробницькій Силі

Ви вже майже там… через декілька миттєвостей Ви повинні отримати активаційного листа для Вашого безкоштовного розробницького облікового запису і в додачу всі переваги від приєднання до спільноти.

Чи Ви думаєте-гадаєте, як розпочати? Проштудіюйте тренувальники в Підручнику Force.com щоб розпочати будівництво сьогодні.

Давай, пиши код!
Команда, відповідальна за стосунки з програмістами на платформі ПродажнаСила.
Вподобайте нас на лицекнижці (англійською: facebook) або поділіться нашим посиланням в соціальній мережі Цвірінькання (англійською: tweeter) або поділіться нашим посиланням в соціальній мережі Ґуґол-плюс (англійською: Google Plus).

Невдача

Якщо Ви щиросердно натискаєте кнопку Зареєструйте мене, однак нічого не відбувається, перевірте, чи немає червоних прямокутників навколо полів вводу на формочці.
На поданому малюнку видно червоні прямокутнички на кожному полі.
Image
Система ПродажнаСила вимагає, аби Ви заповнили кожне поле, тобто, жодне з полів не повинно бути окреслене червоним кольором.
Якщо Ви бачите такі червоні прямокутнички, це означає, що Ви забули заповнити якесь поле, або заповнили його неправильно.
Також не забудьте відмітити галочку “Я прочитав і погодився на умову підписки майстра”.
Що робити, якщо Ви всі поля заповнили, однак коли Ви продовжуєте щиросердно натискати кнопку Зареєструйте мене, то далі нічого не відбувається?
Можливо, Ви ввели не коректне значення для імені користувача, як на поданому нижче малюнку
Image
Ім’я користувача повинне містити собачку, як у звичайній адресі електронної пошти, і також мусить мали крапку після значка собачки, і хоча два символи англійського алфавіту після крапочки.
Уважно читайте повідомлення про помилку, яке може відображатися.
Наприклад, якби я пробував зареєструвати користувача з іменем julfy@u.a, платформа ПродажнаСила не дозволила б мені це зробити, бо після крапочки в мене тільки один символ, а треба два.
Зверху на малюнку, поданому вище, видно в червоному прямокутнику повідомлення про помилку. Ось переклад:

  • Наступні помилка(помилки) трапилися:
  • ім’я користувача є некоректним.

Можливо, Ви вже зареєструвалися на цій платформі, і пробуєте знову зареєструватися з тим самим іменем користувача.
Тоді платформа ПродажнаСила поскаржиться на інакшу помилку, як на поданому нижче малюнку
Image
Ось переклад повідомлення про помилку, яка відображена в червоному прямокутнику:

  • Наступні помилка(помилки) трапилися:
  • ім’я користувача julfy@i.ua вже зайняте.

Якщо Ви виправите усі помилки, заповните усі поля коректно, то зареєструєтеся без проблем.
Ось ще раз приклад коректного заповнення форми.
Image

Отримання листа від платформи ПродажнаСила.
Невдовзі після реєстрації Ви повинні отримати листа від платформи ПродажнаСила.
Власне, платформа ПродажнаСила відправить Вам два листа
Image
Image
Image
В другому листі достатньо клацнути на посилання, перейшовши по якому, платформа ПродажнаСила попросить Вас задати пароль для свого доступу до свого середовища, автоматично створеного під час реєстрації.

Білий екран
Іноді, заходячи у своє середовище, або просто перейшовши на посилання, Ви можете побачити білий екран, зображений нижче
Image
Не треба лякатися такого повідомлення, таким чином платформа ПродажнаСила повідомляє Вас, що в деякий час вона буде для Вас недоступна.
Ось переклад повідомлення, зображене на малюнку вище.
Сповіщення про Запланований Профілактику-Переоблік
– Сервіс Не Буде Доступний –
від
Суботи Січня 18, 9:00 за часовою зоною Тихоокеанський Стандартний Час
до
Суботи Січня 18, 9:30 за часовою зоною Тихоокеанський Стандартний Час

Зверніть увагу, що ПродажнаСила.ком буде робити плановий переоблік-профілактику обслуговування у вказаний проміжок часу.

Сервіси ПродажноїСили.ком будуть недоступні протягом цього проміжку часу. Будь ласка, плануйте свої справи на цьому середовищі відповідно. Приносимо свої вибачення за будь-які незручності для Вас і Вашого бізнесу.

Щоб позбутися цього зловіснонав’язливого повідомлення, треба просто клацнути на посилання, де написано Continue, що означає “Продовжити“.

Форма для зміни паролю.
Коли Ви розпочинаєте користуватися платформою ПродажнаСила, Вам необхідно задати свій пароль на формі для зміни паролю, куди Вас буде автоматично переадресовано.
Ця форма виглядає наступним чином.
Image
Переклад.
Ласкаво просимо до платформи ПродажнаСила!
Заради питань безпеки, Ваш пароль мусить бути змінений. Ваш пароль востаннє був змінений або перевстановлений о такій-то годині.
Ім’я користувача (Ваше ім’я користувача)
Новий пароль (поле для вводу паролю)
Використайте хоча би 8 символів і обов’язково використайте поєднання цифр і букв.
Ще раз введіть Ваш пароль
Секретне питання для відновлення паролю
Відповідь
Ми запитаємо Вас це запитанння у випадку якщо Ви забудете Ваш пароль.
Кнопка Зберегти.

Думаю, тут достатньо зрозуміло.
Після того, як Ви ввели свій пароль двічі, ввели секретне запитання та відповідь на нього, і клацнули кнопку Зберегти, Ви будете переадресовані у Ваше середовище..

Вітаю Вас! Ви подолали важкий шлях і дійшли до переможного кінця. Ви успішно зареєструвалися в системі ПродажнаСила і створили свою організацію-середовище на цій платформі.
У наступних тренувальниках я розкажу про те, як уже безпосередньо в цій системі створити найпростіші додатки і як нею користуватися.

This entry was posted in Posts in Ukrainian, salesforce and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Знайомство з ПродажноюСилою для зовсім невтаємничених

  1. Pingback: Перші кроки в Продажній Силі, повторне знайомство і створення об’єктів | patlatus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s